11 września 2012 | Sport | Paweł Wilkowicz
Serena Williams wygrała w Nowym Jorku czwarty raz
źródło: Getty Images for USTA/AFP

Naj­waż­niej­szą wal­kę wy­gra­ła ostat­nio po­za kor­tem. A te­raz zbie­ra ty­tuł za ty­tu­łem i za­dzi­wia spo­ko­jem

Musiała sobie układać przemowę końcową drugi raz. Bo orędzie pokonanej już zdążyła przygotować. Miała na to niemal cały trzeci set, gdy trwała jej seria niewymuszonych błędów, a Wiktoria Azarenka wydawała się odporna na wszystkie ciosy .

Białorusinka wpadła w trans, trudno sobie zresztą przypomnieć, kiedy ostatni raz przegrała trzeciego seta. Jeśli ktoś chce z nią wygrać, lepiej, żeby się uwinął w dwóch, zwłaszcza na kortach twardych. A Serenę Williams zawodziła każda broń: serwis, forhend, bekhend. Ale tylko do chwili, gdy się znalazła na krawędzi.

Była dwie piłki od porażki, przegrywała decydującego seta 3:5 i 0-30. Wtedy Azarenka przestraszyła się zwycięstwa, zaczęła psuć uderzenia, a Serena poczuła, że to jest ten moment. Zbyt wiele w tym roku zrobiła w Nowym Jorku, żeby to się miało zmarnować....